Orbán Viktor: Aki többet vállal, azt Magyarország is jobban támogatni fogja
Közel egymillió ember kereshet többet a kormány új intézkedésének köszönhetően.
Putyin-pártisággal vádolta Orbán Viktort a hétfői, Magyar Külügyi Intézetben elmondott beszéde miatt.
David Pressman amerikai nagykövet az AmCham Patrons vacsoráján kioktatta a kormányt és Putyin-pártisággal vádolta Orbán Viktort a hétfői, Magyar Külügyi Intézetben elmondott beszéde miatt – derült ki a Magyar Nemzetnek eljuttatott levélből.
„Az Egyesült Államok minden tekintetben Magyarország egyik legfontosabb gazdasági partnere. Mi vagyunk Magyarország harmadik legnagyobb befektetője, második legfontosabb kereskedelmi partnere, és az Európai Unión kívüli vezető exportpiaca”
− mondta.
Majd így folytatta: „Amikor a miniszterelnök az Egyesült Államokat Magyarország egyik legfőbb ellenfelének nyilvánítja, vagy nyilvánosan kijelenti, hogy az Egyesült Államok kormánya megpróbálja megdönteni kormányát, akkor ezek a szavak nemcsak Washingtonban, DC-ben landolnak, hanem az Önök főhadiszállásán, a tanácsteremben”.
Magyarországban egy olyan szövetségest lát a diplomata,
„amely a NATO szövetségeseire támaszkodik, de jól érzi magát, ha figyelmen kívül hagyja ugyanezen szövetségesek és a mi Szövetségünk érdekeit, ideértve az európai háború idején is”.
„Ez a figyelmen kívül hagyás nyilvánvaló, amikor a miniszterelnök átöleli Putyint, amikor kormánya azzal fenyegetőzik, hogy feltartja szomszédjának, Ukrajnának a rendkívül szükséges segélyeket, miközben ukrán férfiakat, nőket és gyerekeket gyilkolnak meg háborús bűnösök. Amikor a független médiát és a civil társadalmi szervezeteket vizsgálják és támadják. Amikor a bírákat maszatolják.
Amikor a nemzet meg akarja erősíteni kapcsolatait Oroszországgal egy olyan időszakban, amikor szövetségesei elszigetelik”
– véli Pressmann.
Hozzátette: „A miniszterelnök éppen tegnap ismertette Magyarország filozófiáját e döntések mögött. Magyarország külpolitikája szerinte »radikális«. Diplomataként azt állítom, hogy
országaink nemzeti érdeke egy olyan külpolitika fenntartása, amely tartós értékeken, közös érdekeken és a szövetségesek közötti hosszú távú stratégiai kötelezettségeken alapul, és amely példátlan stratégiai előnyökkel járt”.
Nyitókép: Attila KISBENEDEK / AFP